Fev 19, 2021 | 01:30 / Konfranslar, iclaslar
Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Zeynal Əkpərovun sədrliyi ilə müəssisənin Elmi şurasında "Biologiya" (ixtisaslaşma - “İnsan genetikası” və “Genetika”) və "Aqronomluq" (ixtisaslaşma - “Bitkilərin seleksiyası” və “Bitkilərin mühafizəsi”) ixtisasları üzrə I və II kursda təhsil alan magistrantların attestasiyası keçirilib.
İclasda, həmçinin I kurs magistrantların tədqiqat metodları və II semestr üçün dərs cədvəli təsdiq olunub, eləcə də II kurs magistrantların dissertasiya mövzuları üzrə aparılan tədqiqat işləri və nəşr işləri geniş müzakirə edilib.
Sonda Elmi şuranın qərarı ilə magistrantların fəaliyyəti müsbət qiymətləndirilərək onlar növbəti semestrə keçirilib.

Attestation of masters was held at the Institute of Genetic Resources
Under the chairmanship of the director of the Institute of Genetic Resources, corresponding member of ANAS Zeynal Akparov, the Scientific Council of the enterprise held the attestation of the masters studying in the first and second courses on "Biology" (specialization - "Human Genetics" and "Genetics") and "Agronomy" (specialization - "Plant Breeding" and "Plant Protection") specialties.
The meeting also approved the research methods of first-year masters and the schedule for the second semester, as well as extensive research and research work on the dissertations of second-year masters.
In the end, by the decision of the Scientific Council, the activities of masters were positively assessed and they were transferred to the next semester.