Botanika İnstitutunun iclasında ordumuzun qələbələrindən danışılıb
Əvvəlcə Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən törədilən Gəncə terrorunun qurbanlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla anılıb.
İclası institutun direktoru, Elmi şuranın sədri, akademik Validə Əlizadə açaraq gündəlikdəki məsələlər barədə məlumat verib. O, Ermənistan silahlı qüvvələrinin təxribatına cavab olaraq Ali Baş Komandan İlham Əliyevin əmrilə ordumuzun cəbhə boyu genişmiqyaslı əks-hücum əməliyyatı zamanı qazandığı qələbələri yüksək qiymətləndirib, işğal altındakı şəhər və kəndlərimizin azad olunması münasibətilə iştirakçıları təbrik edib, tezliklə bayrağımızın Azərbaycanın ayrılmaz hissəsi olan Qarabağda göylərə yüksəldiləcəyinə inadığını söyləyib.
Sonra müəssisənin elmi katibi, b.ü.f.d. Xuraman Xəlilova AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin akademiyanın kollektivi adından Ermənistanın terror əməlləri ilə bağlı dünya birliyinə müraciətini iştirakçıların diqqətinə çatdirib.
Daha sonra institutun direktor müavini, b.ü.e.d, professor Eldar Novruzov karantin rejimi şəraitində Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsindən daxil olan tapşırıqların icrası və müəssisə əməkdaşlarının nüfuzlu jurnallarda çap işləri haqqında, Təhsil şöbəsinin müdiri, b.ü.e.d. Kəmalə Əsədova isə qurumun magistraturasına qəbulla bağlı Elmi şura üzvlərinə məlumat veriblər.
Sonda Botanika İnstitutunun dövri jurnallarının nəşri, magistratura təhsili, struktur dəyişikliyi, əmək intizamı (karantin rejiminin uzadılması və rejimə ciddi riayət və s.) və digər məsələlərin müzakirəsi aparılıb.
© Bütün hüquqlar qorunur. Xəbərlərdən istifadə edərkən www.science.gov.az saytına istinad zəruridir.

На заседании Института ботаники говорили о победах нашей армии
Минутой молчания почтили память жертв Гянджинского террора, совершенного вооруженными силами Армении.
Заседание открыла директор института, председатель Ученого совета академик Валида Ализаде, которая проинформировала о вопросах повестки дня. Она высоко оценила победы нашей армии в широкомасштабном контрнаступлении на линии фронта в ответ на провокацию вооруженных сил Армении, поздравила участников с освобождением ряда наших оккупированных городов и сел, а также выразила уверенность, что наш флаг скоро будет поднят в Карабахе, неотъемлемой части Азербайджана.
Затем ученый секретарь научного учреждения доктор философии по биологии Хураман Халилова довела до внимания присутствующих обращение президента НАНА академика Рамиза Мехтиева от имени коллектива Академии к мировой общественности по поводу совершенных Арменией террористических актов.
В завершение были обсуждены издание периодических журналов Института ботаники, магистерское образование, структурные изменения, трудовая дисциплина (продление карантинного режима и строгое соблюдение режима и др.) и другие вопросы.
©Все права защищены. При использовании материалов веб-сайта ссылка на www.science.gov.az обязательна.